W internecie nie brakuje negatywnych historii od ludzi, których paczki nie przetrwały transportu kurierem. Tymczasem, wbrew pozorom, firmy kurierskie przywiązują ogromną uwagę do tego, by paczka dotarła do klienta nieuszkodzona i na czas. To, o czym piszą ludzie, to pojedyncze przypadki, które biorąc pod uwagę skalę i ilość nadawanych codziennie przesyłek kurierskich, są zaledwie ułamkiem procenta.

Co dzieje się z paczką podczas jej podróży?

Obecnie każda firma działająca na rynku umożliwia nadawcom i odbiorcom śledzenie przesyłek. Przy wprowadzeniu numeru przesyłki na stronie internetowej, można sprawdzić, gdzie obecnie się ona znajduje. Śledzenie przesyłek pokazuje również, że w krótkim okresie czasu paczka może przebyć naprawdę ogromne odległości, nawet jeśli idzie zza granicy.

Dzięki śledzeniu przesyłek, zarówno odbiorca, jak i nadawca paczki mogą upewnić się, że jej dostawa przebiega bez problemu. Zazwyczaj przesyłka trafia pod drzwi odbiorcy na drugi dzień roboczy. Wcześniej wędruje przez różne bazy przeładunkowe – wszystko po to, by jak najszybciej znaleźć się u celu.

Jak zabezpieczyć paczkę?

Aby przesyłka kurierska dotarła do celu, najważniejsze jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Niestety, niektórzy nadawcy nie przywiązują do niego wagi, a później okazuje się, że paczka nie przetrwała trudów podróży. Trzeba pamiętać o tym, że najlepszym rozwiązaniem dla przesyłek o nieco większych gabarytach będzie dopasowany karton. Ważne, aby zawartość paczki nie obijała się swobodnie w środku, dlatego warto ją ustabilizować przy pomocy pociętych gazet, folii bąbelkowej bądź styropianu.

Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że wysyłka paczki o niestandardowych wymiarach będzie zazwyczaj droższa, niż ta o regularnych kształtach. To kolejny argument przemawiający za stosowaniem kartonów.

Osoby, które chcą nadać kurierem paczkę o wysokiej wartości, powinny wykupić ubezpieczenie. Tą i wiele innych opcji udostępnia nam strona Kuriernet.pl. Można również porównać koszty wysłania tej samej przesyłki za pomocą największych firm kurierskich. W takim przypadku, nawet jeśli coś pójdzie nie tak, mogą liczyć na otrzymanie odpowiedniej rekompensaty. Wykupienie ubezpieczenia jest przy wysokiej wartości paczek obligatoryjne.